LAS PRZYJAZNY DLA MIESZKAŃCÓW - nasza inicjatywa

LAS PRZYJAZNY DLA MIESZKAŃCÓW - nasza inicjatywa

Data publikacji: 2022-08-11

Stowarzyszenie złożyło wniosek do Nadleśnictwa Konstantynowo o ustawienie ławek i ławostołów w lesie sąsiadującym z Osiedlem Kwiatowym. W dniu 11 sierpnia pracownicy Nadleśnictwa przeprowadzili wizję lokalną. Nasza inicjatywa ma duże szanse powodzenia.

W imieniu Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego IN PLUS, zwróciliśmy się z wnioskiem do Nadleśnictwa Konstantynowo o umieszczenie ławek i/lub ławostołów na terenie lasu, zlokalizowanego w Poznaniu w kwadracie ulic Złotowska/ Malwowa/ Chryzantemowa. Las ten ma charakter typowo podmiejski i jest miejscem codziennych spacerów mieszkańców tej okolicy w tym szczególnie Osiedla Kwiatowego w Poznaniu. Nowa infrastruktura sprawiłaby, że wykorzystanie rekreacyjne lasu miało by bardziej uporządkowany charakter z korzyścią dla okolicznych mieszkańców.

W dniu 11 sierpnia br. pracownicy Nadleśnictwa przeprowadzili wizję lokalną na miejscu. Stwierdzono, że są techniczne możliwości zlokalizowania w tym miejscu tego typu infrastruktury rekreacyjnej. Teraz wszystko zależy od decyzji Nadleśniczego i od możliwości finansowych. Już teraz jednak dostrzegamy dobrą wolę pracowników Nadleśnictwa i ich merytoryczne podejście względem oddolnej inicjatywy mieszkańców.

Na naszej stronie będziemy informować o postępach w ramach tej inicjatywy.Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]