Mamy to! Zwycięsto projektów z Osiedla Kwiatowego w głosowaniu PBO2021!

Mamy to! Zwycięsto projektów z Osiedla Kwiatowego w głosowaniu PBO2021!

Data publikacji: 2020-12-01

W dniu 30 listopada br. ogłoszono wyniki głosowania w ramach PBO 2021! Wśród zwycięskich projektów znalazły się 3 projekty wspierane przez nasze Stowarzyszenie, w tym projekt SPORTOWY RELAKS, składany przez naszych członków.

Jeden z najmniejszych wolontariuszy zaangażowanych w promocję projektów stworzył nawet rysunek z podziękowaniami dla osób wspierających nasze wspólne przedsięwzięcia (powyżej) :)

Projekty wspierane przez nasze Stowarzyszenie, które zostaną zrealizowane w 2021 roku dzięki głosom mieszkańców:

Informacje o projekcie SPORTOWY RELAKS, który został złożony przez członków Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego IN PLUS.

Skrócony opis projektu

Pakiet rowerowy dla Ławicy-Bajkowego i Górczyna-Świerczewa,inteligentny skwer/bieżnia dla Kwiatowego, bezpłatne zajęcia sportowe!

Szczegółowy opis zakresu projektu

1. Pakiet rowerowy dla ŁAWICY i BAJKOWEGO - samoobsługowa stacja naprawy rowerów z multimedialną ławką solarną i ładowarkami do telefonów zlokalizowana przy ul. Złotowskiej w okolicy SP58 lub ul. Brzechwy/Leśnych Skrzatów.

2. Pakiet rowerowy dla GÓRCZYNA i ŚWIERCZEWA - samoobsługowa stacja naprawy rowerów z multimedialną ławką solarną i ładowarkami do telefonów zlokalizowana przy ul. Dmowskiego lub przy wieży widokowej na Szachtach.

3. BEZPŁATNE zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci i rodziców ze szkół i przedszkoli ŁAWICY, GÓRCZYNA i KWIATOWEGO.

4. Zakup sprzętu sportowego i wyposażenia zwiększającego motorykę i sensorykę dzieci dla szkół i przedszkoli ŁAWICY, GÓRCZYNA i KWIATOWEGO.

5. Bieżnia lekkoatletyczna przy SP 78 przy ul. Żonkilowej - dzieci i młodzież nie mogą doczekać się bieżni od początku istnienia szkoły - teraz to się zmieni!

6. Inteligentny skwer z siłownią zew. przy ul. Sasankowej.

Na zaniedbanym obecnie terenie powstanie pełne zieleni, nowoczesne i atrakcyjne miejsce wypoczynku mieszkańców.

W założeniach na placu znajdą się m.in.:

  • nowoczesna siłownia zewnętrzna z zestawami do ćwiczeń, przystosowana szczególnie dla potrzeb seniorów.
  • samoobsługowa stacja naprawy rowerów: z zestawem narzędzi, uniwersalną pompką oraz kodem QR do publikacji online z instrukcjami napraw usterek rowerowych,
  • ławka solarna z ładowarkami do urządzeń mobilnych (USB, indukcja),
  • lampa hybrydowa (lub solarna) niezależne od zasilania z sieci wykorzystujące energię solarną i wiatrową, z czujnikami zmierzchowymi - dostosowujące natężenie światła do pory dnia i roku,
  • monitoring wizyjny,
  • zestaw tablic informacyjnych i edukacyjnych: tablica info do nauki nordic walking, tablica informująca o zasadach SMARTCITY,
  • innowacyjne rozwiązania w małej architekturze: m.in. ławka z przewijakiem dla młodych rodziców pomoże uniknąć kłopotów na spacerze z dziećmi.
  • edukacyjne gry podwórkowe na kostkę brukową: by dzieci mogły oderwać się od smartfonów i poczuć dzieciństwo z naszej młodości.

Teren skweru zostanie odpowiednio zagospodarowany – powstaną nowe chodniki, stojaki rowerowe, nasadzenia drzew i krzewów. Skwer będzie dostępny dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania.Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]