Sukces naszego projektu "Poznański Senior ONLINE 2020"

Sukces naszego projektu "Poznański Senior ONLINE 2020"

Data publikacji: 2021-01-13

W grudniu 2020 roku zrealizowaliśmy z sukcesem projekt warsztatów online dla osób 60+ wraz z pakietem indywidualnego wsparcia seniorów. Przedsięwzięcie spotkało się z ciepłym przyjęciem poznańskich seniorów!

Celem projektu była aktywizacja cyfrowa seniorów, przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i izolacji społecznej, a zarazem podnoszenie poczucia bezpieczeństwa seniorów - grupy szczególnie obciążonej izolacją społeczną spowodowaną pandemią COVID 19. Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania w ramach małego grantu

Dwa pierwsze szkolenia dotyczyły komunikatorów internetowych. Seniorzy poznawali tajniki takich programów, jak Messenger, WhatsUp, Zoom, Google Meet czy Skype. Następnie uczestnicy szkoleń poszerzyli swoją wiedzę w zakresie e-zdrowia i usług zdalnych dostępnych przez internet takich, jak internetowe konto pacjenta czy e-recepty. W kolejnym szkoleniu wyruszyli w podróż po zasobach poznańskiej (i nie tylko) kultury dostępnych w sieci. A na koniec podszkolili się z języka angielskiego poznając tajniki słownictwia popularnego w internecie a często niezrozumiałego dla seniorów. Całość dopełniło pięć sesji doradztwa indywidualnego dla poznańskich seniorów, czyli tzw. Poznańskie Pogotowie e-Seniora. Doradztwo zrealizowano w formie zdalnej: telefonicznie i online (zgodnie z życzeniem konkretnego seniora).

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i wszystkie dobre słowe, jakie padły pod adresem naszych ekspertów. Serdecznie dziękujemy także członkom Miejskiej Rady Seniorów (MRS), którzy również wzięli udział w naszych warsztatach.

Więcej informacji o przedsięwzięciu znajduje się na podstronie projektu.Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]