Rozpoczynamy nowy projekt

Rozpoczynamy nowy projekt

Data publikacji: 2021-02-23

Sukces poprzedniego projektu "Poznański senior online" skłonił nas do rozwinięcia idei edukacji i integracji online seniorów. Od lutego do kwietnia zapraszamy Poznaniaków 60+ do wspólnych spotkań w ramach nowego przedsięwzięcia, które w całości odbędzie się w internecie. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne a wśród uczestników rozlosujemy inteligentne opaski, czyli tzw. smartbandy.

Celem projektu "Seniorzy w kontakcie" jest aktywizacja cyfrowa i społeczna, przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, profilaktyka zdrowotna i podnoszenie poczucia bezpieczeństwa seniorów - grupy szczególnie zagrożonej izolacją społeczną spowodowaną pandemią COVID 19.

CYKL WARSZTATÓW DLA SENIORÓW W INTERNECIE

W ramach nowego projektu "Seniorzy w kontakcie" zapraszamy poznańskich seniorów na cykl warsztatów internetowych:

 1. Warsztat online: M JAK MESSENGER. Podstawowe i zaawansowane użyteczności komunikatora internetowego, które pomagają pozostać w kontakcie ze znajomymi.
  Tematyka warsztatu (2h): Celem spotkania jest przedstawienie podstawowych i zaawansowanych zagadnień dotyczących obsługi komunikatora internetowego Messenger oraz tych opcji na Facebooku, które umożliwiają łączenie się w grupy, podejmowanie dyskusji (pokoje) i w konsekwencji nawiązywanie relacji. Po przejściu szkolenia seniorzy zostaną przygotowani do integracji poprzez social media (specjalna grupa na Facebooku).
 2. Warsztat online: ZDROWY SENIOR - PROFILAKTYKA ZESPOŁÓW BÓLOWYCH KRĘGOSŁUPA.
  Tematyka warsztatu (2h): objawy i profilaktyka zespołów bólowych kręgosłupa w wieku senioralnym, praktyczne porady doświadczonego eksperta fizjoterapeuty.
 3. Warsztat online: ZDROWY SENIOR - ERGONOMIA CZYLI JAK KSZTAŁTOWAĆ DOSTĘPNE OTOCZENIE DLA SENIORÓW.
  Tematyka warsztatu (2h): praktyczny warsztat o tym jak kształtować najbliższe otoczenie seniorów (m.in. w domu, przy komputerze) by było jak najbardziej dostępne i sprzyjało zachowaniu zdrowia m.in. kręgosłupa.
 4. Warsztat online: ZDROWY SENIOR - ZROZUMIEĆ ALZHEIMERA.
  Tematyka warsztatu (2h): opieka nad osobą z chorobą Alzheimera, warsztat dla rodzin oraz opiekunów osób chorych otępiennie. Warsztat poprowadzi ekspert Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego.
 5. Warsztat online: E-ADMINISTRACJA. Załatwianie spraw urzędowych przez seniorów bez wychodzenia z domu.
  Tematyka warsztatu (2h): przegląd możliwości skorzystania z usług e-administracji (na poziomie krajowym i samorządowym), profil zaufany.
 6. Warsztat online: ANGIELSKI DLA SENIORÓW - TO BE OR NOT TO BE? CZYLI BYĆ ALBO NIE BYĆ...
  Tematyka warsztatu (2h): podstawy języka angielskiego. Przydatne zwroty i sformułowania w oparciu o odmianę czasownika BYĆ.
 7. Warsztat online: ANGIELSKI DLA SENIORÓW - ZWROTY KTÓRE NAPRAWDĘ WARTO ZNAĆ!
  Tematyka warsztatu (2h): niezbędne zwroty i dialogi w kontakcie z lekarzem/pielęgniarką/recepcją, w miejscach publicznych (np. w szpitalu/przychodni, na granicy/lotnisku).

Nasz projekt to także tzw. POZNAŃSKIE POGOTOWIE E-SENIORA, czyli doradztwo zdalne dla Poznaniaków 60+ z zakresu wykorzystania komunikatorów internetowych i social media. Doradztwo zdalne, gdyż seniorzy będą mogli skorzystać z pomocy eksperta z wykorzystaniem komunikatora online lub telefonicznie. Pomoc dla seniorów może dotyczyć indywidualnego wsparcia w codziennych czynnościach realizowanych przez internet (komunikatory m.in. Messenger, social media m.in. Facebook). Przewidziano 2-godzinną sesję doradztwa tuż po warsztacie M JAK MESSENGER. Wsparcie po szkoleniu w ramach Pogotowia mają być punktem wyjścia w dołączeniu do dedykowanej uczestnikom grupy na Facebooku, która będzie moderowana w celu ich integracji i animacji.

Ważnym elementem projektu jest integracja seniorów poprzez social media, którą nazwaliśmy SENIOR W KONTAKCIE NA FACEBOOKU. Na Facebooku powstaje grupa, na której spotykają uczestnicy w trakcie trwania projektu. W ramach tej grupy jest możliwość nawiązywania relacji, dyskusji i wymiany doświadczeń. Uczestnicy grupy mają także dostęp do dodatkowych materiałów. Nad procesem integracji czuwa doświadczony senioralny animator społecznościowy.

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne a wśród uczestników rozlosujemy inteligentne opaski, czyli tzw. smartbandy. To wielofunkcyjne opaski monitorujące, które dzięki innowacyjnym systemom pomiarowym, monitorują procesy życiowe przez całą dobę. Historia wszystkich pomiarów jest składowana w aplikacji na smartfonie. Dzięki temu zobaczysz jakie wyniki uzyskujesz oraz statystyki z pomiarów zrobionych przez opaskę.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów warsztatów: PRZEJDŹ NA PODSTRONĘ PROJEKTU - KLIKNIJ TUTAJ!Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]