Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego IN PLUS

Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego INPLUS powstało we wrześniu 2019 roku.

Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju lokalnego przez zaspokajanie potrzeb mieszkańców wspólnot samorządowych w obszarze rozwoju warunków życia oraz aktywizacji obywatelskiej, społecznej, zawodowej i edukacyjnej, zdrowotnej i rekreacyjno-sportowej.

Grupę inicjującą powstanie Stowarzyszenia stanowiło kilkanaście osób - w większości mieszkańcy poznańskiej dzielnicy Grunwald – prawnicy, pracownicy oświaty, przedsiębiorcy, urzędnicy, którzy w czasie wolnym są społecznikami i aktywnymi obywatelami. Większość członków stowarzyszenia to członkowie organów pomocniczych – Rad Osiedli w Poznaniu.

Nasi członkowie aktywnie angażują się od kilku lat w Poznański Budżet Obywatelski (PBO):

  • Kilkukrotnie projekty składane przez naszych członków zostały wybrane do realizacji przez mieszkańców m.in. „Sensoryczne place zabaw” (PBO 2018) „Inteligentne skwery” (PBO 2019) oraz „Dzieciaki bystrzaki” (PBO 2020).
  • W 2020 roku, mimo pandemii, członkowie Stowarzyszenia aktywnie zaangażowali się w tworzenie i promowanie projektu „Sportowy relaks” (PBO 2021), który uzyskał 1532 głosy mieszkańców i tym samym został wybrany do realizacji w 2021 roku.
  • W 2021 roku nasi członkowie złożyli dwa projekty do PBO nakierowane na rozwój Osiedla Kwiatowego, Junikowa, Ławicy i Górczyna. Oba projekty wygrały w głosowaniu wśród Poznaniaków i zostały przeznaczone do realizacji. Pierwszy projekt "Rejon na piątkę!" (1724 głosy) stanowi wsparcie dla 5 szkół i przedszkoli: SP nr 78, SP nr 54, SP nr 10, Przedszkole nr 36, Przedszkole nr 7. Drugie przedsięwzięcie "Marzenia dzieciaków i potrzeby strażaków" (1474 głosy) zakłada budowę toru pumptrack, montaż stacji rowerowych, pakiet wsparcia szkół/przedszkoli, oraz zakup wozu strażackiego dla OSP Kwiatowe przeznaczonego do usuwania skutków nawałnic.Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]